حدود 80 درصد سایت های ایرانی با cms محبوب وردپرس طراحی شده است. با این حال وردپرس خطاهای رایجی دارد که می تواند مشکلاتی را برای سایتتان به وجود بیاورد. در این مقاله به متداول ترین خطاهای وردپرس و راه برطرف کردن آن می پردازیم.

✔️پیشنهاد می کنیم در هر مرحله از طراحی سایت خود نسخه بک آپ سایتتون رو تهیه کنید. تا اگر شاهد خطایی شدین بتونید سایتتون رو برگردونید.

در مقاله افزونه وردپرس بهترین افزونه های وردپرس برای تهیه بک آپ سایت بهتون معرفی کردیم.

ارور های وردپرس - وب 30

⚠️راهکار کلی رفع خطاهای وردپرس⚠️

✔️بهتر است برای هر خطای وردپرس راهکار خودش را انجام دهید. بهترین روش بررسی ارور های وردپرس بررسی فایل erorrlog و رفع مشکل گزارش شده است. برای نمایش ارورها باید کد ‘WP_DEBUG’ , true را در بخش wp_config وارد کنید.

✔️همچنین فایل htaccess سایت خود را چک کنید.

✔️عموما نصب تعدادی افزونه برای سایت شما مشکلاتی ایجاد می کند، برای این کار تمامی افزونه های خود را غیر فعال کنید و سپس یکی یکی فعالسازی انجام بدید و سایت رو چک کنید تا افزونه مخرب را شناسایی کنید.

✔️فضای سرور خود را چک نمایید و در صورت نیاز آن را ارتقا دهید.

    برای آموزش و یادگیری مهارت پولساز طراحی سایت به صفحه آموزش طراحی سایت وبسایت آموزشی وب30 مراجعه نمایید.

رایج ترین خطا ها و راهکار برای رفع آن:

1.خطای داخلی سرور internal server error

internal server error خطا - وب 30

یکی از رایج ترین خطای وردپرس خطای داخلی سرور یا خطای داخلی 500 سرور می باشد.

این ارور معمولا زمانی رخ می دهد که چیزی در جایی اشتباه است که سرور شما نمی‌تواند آن را تشخیص بدهد که دقیقا مشکل آن چیست، پس شما باید بگردید ببینید مشکل از کجاست.

می توانید از پشتیبانی سرور هاست خود برای رفع مشکل کمک بگیرید.

2.ارور های 404 page not found

خطای 404 page not found - وب 30

صفحات خسته کننده 404 که بدلیل بروز مشکلات فنی در پیوند سایت شماست. این صفحات در غالب یک باکس محتوا به کاربر نشان داده می شود که از طریق هدر و فوتر می تواند به سایر قسمت های سایت برود.

برای برطرف کردن آن باید تنضیمات بخش پیوند ها را مجدد انجام دهد و یا از طریق افزونه all 404 redirect to home page تمامی صفحات 404 خود را به صفحه اصلی منتقل بکند.

البته تعداد کم صفحات 404 در سایت ها امری طبیعی بوده و نیازی به حذف و یا ریدایرکت آنها نیست.

3.خطای بروز مشکلات فنی سایت this site experiencing technical difficulties

خطا this site experiencing technical difficulties - وب 30

وردپرس در آپدیت اخیر خود قابلیت تشخیص و محافظت از خطای بحرانی را تعریف کرده که پیام زیر را نمایش می دهد:

this site experiencing technical difficulties

همزمان وردپرس ایمیلی را برایتان می فرستد تا از طریق لینک ارسالی وارد پنل کاربری(پیشخوان) سایت خود بشوید و مشکل را بررسی و برطرف کنید.

اگر ایمیل سایت خود را در سایت ثبت نکرده باشید یا به هر دلیلی به آن دسترسی نداشته باشید. آنگاه تشخیص و برسی خطا سخت تر می شود.

توصیه می کنیم در ابتدای طراحی سایت خود ایمیل را در سایت خود ثبت نمایید.

4.خطای صفحه سفید سایت

خطای صفحه سفید وردپرس - وب 30

این خطا در وردپرس بصورت صفحه خالی و بدون هیچ پیغامی نشان داده می شود. این خطا زمانی رخ می دهد که محدودیت حافظه PHP پر شده باشد.

و یا ممکن است در پیکربندی سرور اتفاق بیافتد. همچنین ممکن از کاربری از سایت شما فقط یک قسمتاز سایت شما را اینگونه مشاهده کند.

5.مشکل عدم نمایش دکمه ها و نوشته سفید

 

بعضی اوقات دکمه ها و متن های سایت ناپدید می شود و یا یه رنگ سفید در می آید. این مشکل زمانی رخ می دهد که پیوند های جاوا اسکریپت به خوبی کار نمی کند.

این پیوندها ممکن است از طریق فایلهای TinyMCE از دست رفته باشد یا توسط برخی افزونه های دیگر که از TinyMCE در وردپرس استفاده میکنند ازبین بروند.

6.خطای برقراری ارتباط با پایگاه داده Error establishing a database connection

خطا Error establishing a database connection - وب 30

این خطای معروف وردپرس یعنی اینکه وبسایت شما نمی تواند با پایگاه داده (دیتابیس) ارتباط برقرار کند. با این حال ممکن است برای مبتدیان کار دشواری باشد.

این خطا در صورتی رخ می دهد که کاربر سایت شما نام کاربری و رمز خود را بصورت صحیح وارد نکند و یا در تغییر رمز به مشکل بخورد. همچنین ممکن است پایگاه داده دچار اختلال شود و یا سرور نتواند پاسخگو باشد.

طراحی سایت در تهران - وب30

7.خطای پر شدن حافظه وردپرس fetal error

خطای پر شدن حافظه وردپرس - وب 30

این خطای وردپرس می تواند بصورت صفحه سفید خالی و یا با خطای این تصویر همراه باشد.

Fatal error: Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted
(tried to allocate 2348617 bytes) in
/home/username/public_html/site1/wp-includes/plugin.php on line xxx

زمانی رخ می دهد که یک نوشته از سایت یا اتصال وردپرس میزان محدود فضا داشته باشد.

8.مشکل آپلود تصویر در وردپرس

مشکل آپلود تصویر در وردپرس - وب 30

بعضی اوقات متوجه می شویم که نصاویر سایت بصورت ناقص به نمایش در می آید. و زمانی رخ می دهد که تصاویر را از رسانه و برنامه های اپلود گر انجام می دهیم.

و همه ی تصاویر در کتابخانه وردپرس بصورت شکسته به نمایش در می آید. علت این فرایند هم برای مجوز نادرست فایل ها و دایرکتوری های وردپرس رخ می دهد.

9.قفل شدن در بخش wordpress admin ارور locked out of wordpress admin

خطا locked out of wordpress admin - وب 30

گاهی اوقات ممکن است خود را در قسمت مدیریت وردپرس محصور کنید. اگر رمز ورود خود را فراموش کرده باشید و نیازی به دسترسی به ایمیل بازیابی رمز ورود نداشته باشید، این اتفاق می افتد.

یک افزونه یا کدی که به اشتباه تلاش می کند برخی تغییرات را در بخش سرپرست ایجاد کند، می تواند شما را قفل کند. همچنین ممکن است به دلیل هک شدن سایت وردپرس، دسترسی به قسمت مدیریت را از دست دهید.

10.رفع مشکل لود نشدن پیشخوان وردپرس

کلام آخر
در این مقاله راهکار کلی خطا های وردپرسی و همچنین رایج ترین خطا های آن را ارائه کردیم. مهم ترین نکته برای خطا های وردپرس نصب افزونه ها و قالب های وردپرس نامعتبر است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید